MOTTO

I am a leaf on the wind - watch how I soar.
Hoban 'Wash' Washburn

10 stycznia 2015

Miałam robić sweterek

Najlepiej taki bez zszywania, dziergany od góry, może nawet z kapturkiem. Oglądałam wzory, czytałam o robieniu od góry, w szafie czekają śliczne motki przeznaczone na sweterek/tunikę/coś w ten deseń. A ja co? Zaczęłam kolejną chustę. Wszystko przez to, że szukając pomysłów na te 52 projekty, które mam w tym roku zrobić, cały czas miałam z tyłu głowy, że w wyzwaniu Maknety jest punkt o inspiracji książką lub filmem. Fakt, że zostało mi jeszcze włóczki na trzy czapki Jayne'a, że biedna szydełkowa Serenity czeka na zmiłowanie, że TARDIS mouse wymaga zszycia i zrobienia uszek... Miałabym całkiem sporo rzeczy pasujących do tego punktu, ale od czasu zakupienia książki Knits for Nerds i przekonania się, że rękawiczki (a raczej mitenki) Jeźdźca Smoka nie mają nic wspólnego z Pernem (który kocham bo smoki, śpiewające jaszczurki i Harfiarze) szukałam czegoś związanego z tym cyklem. Znalazłam Ruathę :)


Nie jest jakoś strasznie trudna (przynajmniej do tej pory), ale konieczność owijania włóczką grup oczek zaczyna wywoływać u mnie szczękościsk. Mam nadzieję, że efekt końcowy wynagrodzi mi to z nawiązką.
Dzięki promocji Biedronki mogłam niewielkim kosztem wrócić do przygód Davida Huntera. Tym razem rzecz dzieje się w Stanach, w pobliżu Trupiej Farmy, a przeciwnik nie oszczędza doktora i jego znajomych. Wszystko zaczyna się od zwłok znalezionych w zamkniętej, przegrzanej do granic możliwości chacie. Zwłok, których stan wskazuje na to, że musiały tu leżeć dłużej niż pięć dni, a przecież to niemożliwe, bo chata została wynajęta właśnie pięć dni temu.

I choć dziś sobota, a nie środa, to wpis oznaczam jako

http://www.makneta.com/search/label/yarn%20along

10 komentarzy:

 1. mój sweterek też w motkach :-P
  rozumiem chustozakręcenie, chusty są fajne :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są bardzo fajne :) Ale sweterek też by się przydał.

   Usuń
 2. Chusta zapowiada się ciekawie :)
  Becketta przeczytałam całą serię i muszę stwierdzić, że pierwsza część jest najlepsza a reszta robi się przewidywalna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszej części nie mam, tylko drugą i trzecią. Podobają mi się :)
   A chusta, mam nadzieję, wyjdzie piękna :)

   Usuń
 3. Chusta, coś w sam raz dla takiego jak ja zmarzlaka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wiecznie marznę, więc przydałoby się coś więcej zrobić, bo w chuście po domu nie bardzo. Zwłaszcza przy gotowaniu musiałabym ściągać ;)

   Usuń
 4. Na pewno skończona chusta wynagrodzi ci wszystkie trudności. Czasami warto zrobić coś trochę trudniejszego ;-)
  Książka przerażając - chyba przez tę krew na okładce nawet się nie zastanowiłam, czy mam ochotę ją kupić w biedrze czy nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że wynagrodzi, bo z każdym kolejnym kawałeczkiem jest ładniejsza :)
   W sumie nie zwróciłam uwagi, że na okładce jest krew. Ale faktycznie książka raczej nie jest dla osób z bardzo plastyczną wyobraźnią.

   Usuń
 5. Och, no i narobiłaś mi ochoty na książki - Knits for nerds muszę choćby przejrzeć, a Beckett chyba będzie najbliższą książką, którą zacznę, bo nawet mam go na Kindle.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :*

Related Posts with Thumbnails