MOTTO

I am a leaf on the wind - watch how I soar.
Hoban 'Wash' Washburn

20 maja 2015

Czerwono mi

Dłubię sobie powolutku prosty szalik z czerwonej Sasanki. Jakoś ciągle mnie coś odrywa od drutów, bo nowe pomysły się kłębią i domagają realizacji. W rezultacie wszystko jest w fazie planowania lub ledwie zaczęte, bo po ostatnich porządkach jakoś nie mogę zlokalizować wielu niezbędnych teraz rzeczy. Chyba muszę zrobić kolejne porządki ;)
Ale wróćmy do naszych baranów. Pomyślałam, że spróbuję zrobić prosty szalik (a raczej szal, bo dość szeroki jest) z grupami dziurek co kilka rzędów i brzegiem na pięć oczek. Bałam się, że przy nabieraniu oczek zrobię zbyt ścisły rządek, więc zaczęłam od prowizorycznego nabrania oczek i po dokończeniu robionej teraz strony planuję spruć prowizorkę, nałożyć oczka na druty i zacząć robić w drugą stronę. Nie robiłam jeszcze czegoś takiego, więc trochę się obawiam, że źle wyjdzie, ale teraz już za późno na zmianę konceptu.Jeśli chodzi o książki, to zaczęłam w końcu Dreszcza 2 i czytam po kawałeczku. Historia jest ciekawa, ale jakoś nie umiem się wciągnąć, więc postanowiłam sięgnąć też po coś innego. Padło na Północną granicę Kresa. Czyta mi się dość szybko i całkiem przyjemnie. Może dlatego, że jest to pierwszy tom cyklu. Jakiś czas temu nie sprawdziłam tytułów i zaczęłam czytać drugą część, ale poddałam się dość szybko. Teraz powinnam doczytać do końca :)
A od dziś co drugi tydzień na portalu Fahrenheit ma pojawiać się kolejny rozdział Szeptunki Jagny Rolskiej. Świetnie się zapowiada, więc czekam z niecierpliwością na kolejne kawałki.

Wpis zgłaszam do zabawy

http://www.makneta.com/search/label/yarn%20along

12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Też mi się podoba, choć ostatnio wolę ciemniejsze czerwienie.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ja również. Zaczęłam już robić w drugą stronę i na moje oko nie widać za bardzo miejsca przejścia, więc jest dobrze :)

   Usuń
 3. Robótka zapowiada się ciekawie:) Czekam na ciąg dalszy:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeurocza włóczka jestem pewna, że szal w takim odcieniu będzie prezentował się wybitnie zachęcająco :) Bardzo lubię Ćwieka za Kłamcę ciekawa więc jestem jak ma się Dreszcz na pewno kiedyś go upoluje jak skończę sagę Pilipiuka, w której w środku utknęłam porzuciłam i wreszcie odkopałam do dokończenia :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszą część Dreszcza pochłonęłam błyskawicznie, tak samo jak trzy części Chłopców i cztery Kłamcy, więc zupełnie nie rozumiem czemu Dreszcz 2 tak powoli mi idzie, a Kłamca 2,5 nadal czeka na swoją kolej. Pilipiuka jeszcze nie czytałam, ale planuję po coś sięgnąć, gdy w końcu się trochę odkopię ze stosu ebooków kupionych w zeszłym roku ;)

   Usuń
 5. Nieważne, jak wyjdzie. Najważniejsze, że szal będzie czerwony, czyli sam przez się piękny - to mój ulubiony kolor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój także :) A szal wychodzi całkiem ładnie :)

   Usuń
 6. Alez ten koncept jest dobry :) Wyglada slicznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :*

Related Posts with Thumbnails