MOTTO

I am a leaf on the wind - watch how I soar.
Hoban 'Wash' Washburn

18 marca 2010

DKK i reszta

Całkowicie przypadkowo dowiedziałam się w zeszłym miesiącu, że w bibliotece głównej będzie Dyskusyjny Klub Książki. Miła pani zapisała mój numer telefonu i obiecała zadzwonić, gdy już coś będzie wiadomo. Wyszło na to, że dzwonić nie musiała, bo dziś byłam wymienić książki i mogłam osobiście dowiedzieć się co i jak. Najpierw 16 kwietnia będzie spotkanie z panią, która była w Ladakhu czyli tzw. Małym Tybecie. Zapowiada się ciekawie :) Natomiast DKK spotyka się 26 kwietnia (o ile nic się nie zmieni), a rozmawiać będziemy o książce Rewers Andrzeja Barta. Nota z okładki:
 Warszawa, wczesne lata 50. Sabina, skromna redaktorka w wydawnictwie, uważana jest przez najbliższych za starą pannę. Matka i babka daremnie próbują ją wyswatać. Wreszcie w jej życiu pojawia się adorator idealny. Okaże się jednak kimś, kogo w najczarniejszych snach nie chciałoby się spotkać na swej drodze. Sabina nie podda się i podejmie walkę ze złem.
Mam za sobą tylko kilka pierwszych stron, ale bohaterka już mi się podoba, mimo, a może właśnie z powodu swojej nieśmiałości, nadwrażliwości i zagubienia. Mam nadzieję, że resztę książki będzie się równie przyjemnie czytało. Muszę tylko pamiętać o robieniu notatek, bo dostaliśmy 5 książek na 12 osób, więc trzeba w miarę szybko przeczytać i oddać.

Reszta z tytułu, to zawieszka i odpowiedzi na komentarze.
Zawieszka z wzorem z bloga matryoshkabiscornue.blogspot.com/ Wzór jest z obu stron taki sam.

zawieszka_do_nożyczek

W odpowiedzi na komentarze:
 mrouh, w dzisiejszych czasach umiejętność robienia atomów wydaje się być przydatną ;) Natomiast dłuższe rozważania nad pytaniem o kartki źle wpływają na mózg. W każdym razie mój.
Pandoro, bardzo dziękuję :)
JaMajko, mgliście, ale kojarzę tę scenę :)
Justyno, witam w moich skromnych progach :)

4 komentarze:

 1. Ech,ale ze mnie ignorantka... Obejrzałam kilka dni temu "Rewers" Borysa Lankosza, nie wiedząc nawet, że na podstawie swojego scenariusza do tego filmu Andrzej Bart napisał także powieść. ;P
  Polecam po przeczytaniu książki obejrzeć też film. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna zawieszka :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, jak ja Ci zazdroszczę tego klubu!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :*

Related Posts with Thumbnails