MOTTO

I am a leaf on the wind - watch how I soar.
Hoban 'Wash' Washburn

22 marca 2010

CV i niespodziewane korzyści z rozmów

Życiorys zawodowy napisany :) Może nie jest bogaty (własna działalność gospodarcza zakończona fiaskiem >_< ), ale umiejętności zawodowe prezentują się nieźle: obsługa edytora tekstu, internetu, poczty, szydełkowanie i cała reszta dłubaniny... Teraz tylko trzeba zacząć szukać pracy.
O stażach danych brak :( Liczę na to, że pod koniec kwietnia będzie już coś wiadomo.

Przy okazji dzisiejszej wizyty dowiedziałam się, że stowarzyszenie skupiające rękodzielników nyskich jednak istnieje. Miało mieć siedzibę w Bastionie św. Jadwigi, więc pomyślałam, że wstąpię do istniejącego tam Punktu Informacji Turystycznej i zapytam. W końcu Punkt sprzedaje wyroby szydełkowe, decu i inne, a z powietrza ich nie bierze. Niestety, dziewczyna, która tam siedziała, nie miała pojęcia o co mi chodzi. Postanowiła jednak skontaktować mnie z właściwą osobą. Pierwszy telefon był niewypałem: miła pani należała do stowarzyszenia artystów plastyków :( Dziewczyna nie dała jednak za wygrana i próbowała znaleźć coś na ten temat w sieci. Ponieważ jednak żadna z nas nie znała dokładnej nazwy, jej wysiłki nie dały efektu. Spytałam, czy któraś z pań wystawiających w Punkcie swoje wyroby może coś wiedzieć. Dziewczyna z wahaniem przyznała, że nie ma pojęcia, ale można zadzwonić np. do pani Ewy. I to było to! Umówiłyśmy się, że przyjdę zaraz do Ogniska Plastycznego, bo przez telefon za długo by wszystko trwało. Poszłam. Nie dość, że miło spędziłam czas, to przy okazji dowiedziałam się, że
 • stowarzyszenie powstaje niejako na nowo, bo trochę się posypało, trzeba więc poczekać na zatwierdzenie niezbędnych dokumentów (czy co tam sąd z nimi robi)
 • w Ognisku są warsztaty z tkactwa (10 zł miesięcznie, trzeba mieć własny sznurek na wątek, zajęcia w poniedziałki w godzinach 15-18)
 • w czerwcu w Prudniku będzie Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego, na której za darmo można pokazywać swoje wyroby (jutro zadzwonię, żeby mi przysłali zgłoszenie :D )
Czyż życie nie jest piękne?

3 komentarze:

 1. Wygląda na to, że jednak może byc pięknie:-) Trzymam kciuki! :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam kolezankę z Nysy :)
  Nie mialam pojęcia zw w naszym miescie istnieje stowarzyszenie rękodzielników. Z okna kuchni mojego taty ogladam Bastion św Jadwigi.Ognisko jest super, warto tam zagladac. Moze jakas kawa w Basionie jak tylko przyjadę do Nysy :)
  Pozdrawiam ze słonecznego Charkowa

  OdpowiedzUsuń
 3. A pewnie że jest piękne :)
  Wrocław pozdrawia Nysę :)
  Aneladgam http://lylis.blox.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :*

Related Posts with Thumbnails